استفاده از امکان override (باطل کردن) مدیریت زبان ، یکی از قابلیت‌هایی که به مدیریت زبان‌های جوملا اضافه شده است قابلیت تغییر ترجمه پیش فرض یا همان Language Override است. در گذشته (در جوملا 1.5) برای تغییر ترجمه پیش فرض جوملا مجبور بودیم در کدها فایل‌های ترجمه را ویرایش کنیم ولی در جوملا 2.5 با استفاده از امکان Language Override می‌توانیم براحتی از مدیریت جوملا اینکار را انجام دهیم . در ترجمه پارسی جوملا برای استفاده از این قابلیت می‌توانیم از طریق مدیریت زبان‌ها و تب باطل به آن دسترسی داشته باشیم .


امکان override مدیریت زبان
برای مثال در قالب پیش فرض جوملا 2.5 می‌خواهیم ترجمه " شما اینجا هستید: " را به " مسیر جاری: " تغییر دهیم .
امکان override مدیریت زبان
به این منظور وارد قسمت باطل می‌شویم از منوی افزونه ها ← مدیریت زبان‌ها ← باطل
توجه کنید در این مرحله باید ببینیم ترجمه‌ای که قرار است تغییر دهیم در کدام قسمت قرار دارد (در سایت یا مدیریت ) از قسمت کادر آبی رنگ می‌توانیم مکان و نوع زبان، عبارتی که قرار است ترجمه آنرا تغییر دهیم را انتخاب کنیم . عبارت " شما اینجا هستید: " در سایت قرار دارد و ترجمه آن پارسی است پس ما persian - سایت را انتخاب می‌کنیم به عنوان مثال اگر قصد داشتیم ترجمه مدیریت زبان را تغییر دهیم باید از قسمت کادر آبی رنگ گزینه Persian – مدیر را انتخاب می‌کردیم .
اینک بر روی دکمه جدید کلیک می‌کنیم .
 استفاده از امکانات override
سپس در این مرحله از کادری که به ما نمایش داده خواهد شد قادر خواهیم بود عبارتی که را قصد تغییر ترجمه آنرا را داریم مورد جستجو قرار دهیم تا بدانیم از این عبارت چند مورد و در کدام قسمت استفاده شده است .

پارامترهای جستجو می‌تواند ثابت یا دارای مقدار باشد، در تصویر بالا کادر آبی یک ثابت است و عبارتی که ما جستجو کردیم یک مقدار است .
با کلیک کردن بر روی عبارت دوم متنی که قرار است ترجمه آن را تغییر دهیم در قسمت متن فراخوانی خواهد شد و آماده جایگزین شدن با عبارت جدید است .
همانطور که مشاهده می‌کنید در قسمت متن ترجمه جدید" مسیر جاری : " را وارد کردیم پس از ذخیره عملکرد مان می‌توانیم نتیجه را در سایت مشاهده کنیم .
 استفاده از امکانات override
منبـــع : جـــوملا فارسی


نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی تصویر امنیتی جدید